🏦 Konta bankowe Polecane w Lutym 2023

Konta Bankowe Online - Twoje finanse w jednym miejscu

Nest Bank to obecnie niekwestionowany lider ponieważ konto u nich jest w PEŁNI DARMOWE również KARTA do konta - Polecam 100%!🔥

Bankowe Konta Online - Twoje finanse w jednym miejscu

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że posiadasz aktualnie konto w banku. Możesz zatem przechowywać swoje oszczędności w bardzo bezpieczny i wygodny sposób. Na pewno dla Ciebie ogromnym komfortem jest przede wszystkim to, że nie musisz posiadać przy sobie tak dużej gotówki. Zarządzanie nią, nie tylko jest trudne, ale również może zawsze skusić kogoś do kradzieży większej sumy. Niestety nadal nie brakuje kieszonkowców lub innych nieuczciwych ludzi, którzy starają się złapać każdą okazję do wyłudzenia pieniędzy.

Najlepsze konto osobiste powinno oferować:

  • Brak opłaty za otwarcie rachunku,

  • Brak opłat za prowadzenie rachunku (niezależnie od wpłat miesięcznych),

  • Brak opłat za wykonywanie przelewów krajowych,

  • Bezpłatne wpłaty i wypłaty,

  • Brak opłat za wydanie karty,

  • Brak opłat za prowadzenie karty – to już rzadkość jednak w Nest Banku jest tak nadal!

W dzisiejszych czasach nie można funkcjonować w społeczeństwie nie posiadając konta bankowego. Jest ono wymagane przy podjęciu pierwszej pracy, lub często już w trakcie studiów szczególnie jeżeli ktoś decyduje się na zaciągnięcie kredytu studenckiego lub na przykład otrzymuje stypendium. Dlatego też swoje pierwsze konto wiele osób otwiera w dość młodym wieku kiedy to trudno może być podjąć dobrą decyzję z powodu dość skomplikowanej struktury dostępnych ofert i licznych promocji.

A ponieważ jest to dość poważna decyzja wiążąca najczęściej na wiele lat wskazane jest aby poświęcić nieco czasu na znalezienie oferty dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Dokonanie takiego porównania w sposób tradycyjny – to jest chodząc od banku do banku – byłoby niezwykle czasochłonne i nużące. Dlatego też lepiej jest skorzystać z darmowych informacji na tej stronie.

Aby znaleźć możliwie najlepszą ofertę dla siebie należy przede wszystkim zastanowić się nad tym w jaki sposób będziemy z konta korzystać. Jest to o tyle ważne, że ma bezpośredni wpływ na wysokość opłat, które trzeba uiścić na przykład za robienie przelewów. Ponadto bardzo istotne jest jak często dokonuje się płatności kartą ponieważ to od tego czynnika często uzależniona jest opłata za prowadzenie rachunku bankowego. Bo chociaż w reklamach usłyszeć można, że prowadzenie konta jest darmowe to często aby faktycznie tak było trzeba dokonywać kilku płatności kartą w miesiącu (lub przekroczyć wymaganą kwotę wydaną bezpośrednio kartą a nie gotówką)

Jak założyć bankowe konto w Internecie?

1. Czym charakteryzuje się konto bankowe zakładane przez Internet?

Wchodząc na stronę internetową banku, widzimy propozycję wielu produktów finansowych. Do nich zalicza się także możliwość otworzenia konta bankowego przez Internet. Od uzyskania dostępu do rachunku w wybranej placówce, dzieli Cię dosłownie kilka prostych kroków:

2. Wypełnij formularz na stronie banku

Najczęściej po ukończeniu rejestracji wniosku, na Twój numer telefonu będzie dzwonił konsultant. Rozmowa z nim ma być nie tylko potwierdzeniem chęci założenia konta bankowego przez Internet, ale również wytłumaczenie kolejnych etapów procesu przystąpienia do bankowości internetowej jako nowy klient. Podczas rozmowy, ustalasz termin przyjazdu kuriera z umową. W niektórych systemach bankowych, takie informacje są przesyłane wyłącznie za pośrednictwem wiadomości elektronicznej.

3. Odbierz przesyłkę od kuriera

Jeżeli po skontaktowaniu się z konsultantem został wyznaczony termin odbioru przesyłki od kuriera, Twoim zadaniem będzie wyłącznie zapoznanie się z treścią umowy, a także jej podpisanie. W ten sposób zyskujemy pewność, że wróci ona do banku, z którym postanowiliśmy się związać.Czasami jednak umowy o założenie konta bankowego wysyłane są za pośrednictwem tradycyjnej poczty. Wtedy naszym zadaniem jest odesłanie jej również tą samą drogą.

3. Aktywuj konto bankowe

Ostatnim etapem jest aktywacja konta bankowego. W otrzymanych przez bank dokumentach, znajduje się dokładna instrukcja w jaki sposób należy zalogować się na stronie internetowej, a także z jakimi przywilejami możesz mieć do czynienia. Nie zdziw się, jeśli bank natychmiast wyślę Ci całą serię propozycji dotyczących innych produktów bankowych. W ten sposób możesz się przekonać, iż faktycznie stając się nowym klientem, masz okazję na skorzystanie z wielu promocyjnych ofert, wyższego oprocentowania na lokatach lub kontach oszczędnościowych, jak i również zniżkach u partnerów.

Konta Bankowe dla Młodych 2023 👦🏻

Zalety konta internetowego

Zastanawiasz się dlaczego konta bankowe online w ostatnich latach cieszą się rosnącą popularnością? Dlaczego są zdecydowanie częściej reklamowane, niż konta bankowe zakładane bezpośrednio w oddziałach bankowych?

Oto lista największych zalet rachunku osobistego, który można założyć na stronie internetowej banku:

Oszczędność czasu

Tej zalety chyba nie sposób pominąć. Wszelkie sprawy, które możemy zrealizować bez wychodzenia z domu, wymagają znacznie mniejszego zaangażowania z naszej strony. Oszczędzamy czas na zbędne wycieczki po placówkach bankowych. Możemy zajrzeć na stronę internetową konkretnego banku w dowolnej porze dnia i nocy. Ponadto w jednym miejscu zyskujemy dostęp do szeregu propozycji konkurencyjnych placówek. W ten sposób mamy szansę na spokojne zapoznanie się ze szczegółami każdej z nich.

Całodobowy dostęp do rachunku

Po założeniu konta bankowego, w każdej chwili możesz sprawdzić jaki jest jego stan. W tym celu wystarczy się jedynie zalogować na stronie internetowej. Czy wyobrażasz sobie, iż za każdym razem, kiedy chcesz sprawdzić stan konta, czeka Cię wycieczka do oddziału lub do najbliższego bankomatu? Kiedyś tak rzeczywiście było. Za każde sprawdzenie salda na bankomacie, dodatkowo musieliśmy ponosić niewielką opłatę.

Dostęp do pozostałych produktów finansowych

Mając do dyspozycji konto bankowe online, od razu zyskujesz zdecydowanie łatwiejszą drogę do pozostałych produktów finansowych. Z poziomu swojego rachunku z powodzeniem weźmiesz kredyt lub pożyczkę, albo założysz lokatę. Bank obserwując Twoje wpływy na konto, bardzo często proponuje również produkty finansowe dedykowane specjalnie dla Ciebie.

Darmowe przelewy bankowe

Z kontem bankowym w bankowości internetowej, stanie w kolejce do pocztowego okienka będzie kojarzyło Ci się jedynie z odległą przeszłością. Możesz już w niepamięć rzucić wypisywanie poleceń przelewów, a także wysokie prowizje pobierane w placówkach pocztowych i bankowych. Tym razem wszystkie przelewy możesz wykonywać całkowicie za darmo. Masz tendencję do zapominania? Bez problemu ustawisz sobie stałe zlecenie, które automatycznie będzie dokonywało wpłaty za Ciebie. Jeżeli zależy Ci na tym, by przelew doszedł do odbiorcy w kilka minut, możesz zlecić szybką realizację transakcji. Za takie udogodnienie bank pobiera prowizję w wysokości kilku złotych. Jednak w sytuacjach podbramkowych pieniądze nie będą wędrowały do następnego dnia roboczego.

Raporty SMS o przychodzących przelewach

Chcesz mieć na oku swoje wpływy na konto bankowe internetowe? Sprawdź, czy w Twoim banku istnieje możliwość zamówienia opcji przysyłania SMS-ów z informacjami o przychodzących przelewach. W niektórych placówkach jest to darmowy dodatek, w innych wiąże się z niewielką opłatą odprowadzaną z salada. Dzięki tej opcji nie musisz się za każdym razem logować, jeśli czekasz z niecierpliwością na swoją wypłatę. Zostaniesz o tym fakcie po prostu poinformowany. Choc tutaj polecana jest dedykowana aplikacja na smartfony czy tablety danego banku (Android, iOS)

Wygodne aplikacje na urządzenia mobilne z bezpiecznym logowaniem

Coraz więcej placówek bankowych stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Wszechobecnie panująca moda na urządzenia mobilne powoduje (w szczególności smartfony), iż coraz więcej serwisów internetowych bywa projektowanych pod ich parametry. Dlatego banki starają się nadążać za rozwoje technologii i proponują pobranie darmowych aplikacji dedykowanych do urządzeń mobilnych. Dzięki nim, nie tylko zyskujemy szybszy dostęp do konta bankowego, oraz prawie wszystkich jego opcjii, ale również nasze bezpieczeństwo w sieci wzrasta do maksymalnego poziomu.

Konto bankowe online VS. konto tradycyjne

Wybór pomiędzy kontem bankowym zakładanym przez Internet, a kontem aktywowanym bezpośrednio w placówce banku jest bardzo prosty. Jeśli chcemy skorzystać ze wszystkich zalet dotyczących konta internetowego, to w prosty sposób możemy w kilku krokach stać się klientami banku.

Do jednej z największych zalet przemawiających za uruchamianiem rachunku internetowego jest to, że możesz tego dokonać niezależnie od pory dnia i nocy, a także miejsca przebywania. Może się okazać, że właśnie znajdujesz się na wakacjach, bądź w delegacji, a przy okazji spotkasz się z atrakcyjną ofertą banku. Wystarczy uruchomić komputer, by po kilku chwilach stać się właścicielem dogodnego konta bankowego online.

Dodatkowym atutem kont internetowych jest również to, że możesz bez pospiechu zapoznać się z regulaminem, a także ewentualnymi prowizjami.

Czy warto zakładać konto bankowe przez Internet?

Odpowiedź brzmi oczywiście że TAK a najkorzystniej jest obecnie w Nest Banku ! Jeśli przemawiają do Ciebie wszystkie atuty rachunku online, chcesz być niezależny od konsultantów, i o każdej porze dnia i nocy mieć dostęp do swojego salda, to założenie konta przez Internet będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli lubisz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami produktów finansowych, a także bez problemu zarządzać swoimi oszczędnościami.

Informacje o Bankach

Ostatnie oferty i promocje

A teraz gdy wszystko już wiesz wróć na górę i wybierz bank dla SIEBIE 🙂